Міжнародні програми допомиги ВПО

Окрім державної допомоги внутрішньо переміщені особи можуть отримати міжнародну цільову грошову підтримку, що реалізується спільно з Урядом України.

Допомога від Міжнародного Комітету Червоного хреста та Товариства Червоного Хреста України

Відповідно до підписаного Меморандуму між Міжнародним Комітетом Червоного Хреста (МКЧХ), Товариством Червоного Хреста України (ТЧХУ) та Міністерством соціальної політики України, МКЧХ надаватиме фінансову допомогу малозабезпеченим сім’ям із постраждалих громад.

Розмір допомоги становить 2500 грн на особу на місяць. Запланована тривалість цієї програми – 3 місяці.

Допомогу отримають сім’ї, які підпадають під два обов’язкові критерії:

  • Сім’я має офіційний статус малозабезпеченої та відповідно зареєстрована в Міністерстві соціальної політики України.
  • До 24 лютого 2022 року сім’я проживала в одній із громад, які постраждали від збройного конфлікту, незалежно від того, виїхала ця сім’я чи залишилася в громаді. Список областей, у окремих постраждалих громадах яких буде надана допомога: Донецька, Луганська, Запорізька, Житомирська, Київська, Миколаївська, Сумська, Харківська, Херсонська, Чернігівська.

Реєструватися для участі в програмі не потрібно! Кошти будуть виділені тим, хто відповідає критеріям, на основі інформації, отриманої МКЧХ від Міністерства соціальної політики. Отримувачі допомоги, чий номер телефону доступний, будуть проінформовані про включення до програми через  SMS-повідомлення від МКЧХ. Після цього буде повідомлення від ПриватБанку про переказ коштів.

З питань, пов’язаних з виплатами, звертайтеся до Контактного центру МКЧХ: 0 800 300 155.

Програма грошової допомоги від ЮНІСЕФ “Спільно”

Програма грошової допомоги «Спільно» від ЮНІСЕФ стала можливою завдяки фінансуванню Європейського Союзу, уряду Італії, Шведської агенції міжнародного розвитку SIDA та Центрального фонду реагування на надзвичайні ситуації CERF.

Участь у програмі можуть взяти родини, що належать до однієї з двох категорій:

    • Мають трьох і більше дітей до 18 років;
    • Мають принаймні одну дитину з інвалідністю до 18 років.

Допомога надається сім’ям незалежно від наявності чи відсутності статусу ВПО, які перебувають у будь-якому регіоні України, але за умови, що вони не отримували грошової допомоги від іншої міжнародної гуманітарної організації з 24 лютого 2022 року.

Родини, що відповідають критеріям програми, отримають грошову допомогу з розрахунку 2 220 грн/міс. на кожного члена домогосподарства, але не більше як на п’ятьох осіб. Допомога виплачується на банківський рахунок одноразово за три місяці.

Для участі в програмі грошової допомоги необхідно подати заявку за цим посиланням, вказавши всю необхідну інформацію про вашу родину. Заповнення форми не означає, що ви отримаєте допомогу автоматично, адже дані буде перевірено на відповідність критеріям. ЮНІСЕФ може зателефонувати вам для перевірки чи уточнення інформації. ЮНІСЕФ надсилає СМС із з короткого номеру 4224.

Перед заповненням заявки обов’язково ознайомтесь з правилами заповнення за цим посиланням.

Проект Всесвітньої продовольчої програми ООН

В рамках реалізації проекту право на виплату додаткової грошової допомоги за рахунок коштів Всесвітньої продовольчої програми ООН (далі — допомога) мають внутрішньо переміщені особи.

Виплата допомоги  здійснюється додатково без подання окремого звернення на підставі відомостей, що містяться в Єдиній інформаційній базі даних про внутрішньо переміщених осіб, незалежно від отримання особою інших видів допомоги, зокрема виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам. Міністерство соціальної політики самостійно формує і передає Всесвітній продовольчій програмі ООН перелік внутрішньо переміщених осіб взаємоузгоджених вразливих категорій.

За результатами розгляду інформації та проведеної перевірки щодо уникнення подвійних виплат, Всесвітньою продовольчою програмою ООН надсилається повідомлення на контактний номер мобільного телефону з кодом підтвердження та інформацією про те, як отримати грошовий переказ.

Виплата допомоги здійснюється в розмірі 2220 гривень на кожного члена домогосподарства на місяць, але не більш як для трьох осіб. Виплата допомоги здійснюється щомісяця протягом трьох місяців через систему Міжнародних грошових переказів Western Union на території України, та через будь-якого іншого постачальника фінансових послуг, з яким у Всесвітньої продовольчої програми ООН укладено угоду, шляхом надсилання грошового переказу внутрішньо переміщеній особі.

Допомога від Управління верховного комісара Агенства ООН у справах біженців

На допомогу від УВКБ мають право внутрішньо переміщені особи (ВПО), які:

Відповідають наступним критеріям:

  • родина має лише одного з батьків (або батько, або мати) з двома або більше дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (старше 60 років)
  • родина ведеться однієї/кількома особами похилого віку або особою похилого віку з одним чи кількома дітьми віком до 18 років;
  • родина з однією або кількома особами з особливими потребами (інвалідність, хронічні захворювання, т.п.);
  • прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (документально підтверджені);
  • родина не реєструвалися та не отримували грошову допомогу від інших організацій, в тому числі через єДопомога.

Сума допомоги базується на сумі прожиткового мінімуму прогнозованого на квітень 2022 року та становить 2220 грн. на кожного члена родини на місяць та покриває тримісячний період.

Подати заявку можна в спеціально визначених локаціях, перелік яких за цим посиланням.

Допомога від Міжнародної організації з міграції

Допомога буде надана найбільш уразливим групам серед ВПО та громадам, які їх приймають, зокрема вагітним жінкам та матерям, що самостійно виховують дітей, сім’ям із двома і більше дітьми, родинам, серед членів яких є особи з інвалідністю та особи похилого віку.

Цим особам перерахують 2200 гривень через Укрпошту та інших офіційно постачальників фінансових послуг в Україні.

Списки опрацьовуватиме Департамент соцзахисту населення Закарпатської ОВА (список областей буде розширюватись), та соціальні працівники. Потім їх передають до КЗ “Обчислювальний центр” департаменту соціального захисту ОВА, а останній передає списки Укрпошті для подальшої оплати.

Для отримання допомоги достатньо зареєструватись як ВПО та отримати відповідну довідку. Надалі списками займається департамент соцзахисту. В разі підтвердження права на виплату особа отримає відповідне повідомлення.

Допомога від Норвезької ради у справах біженців в Україні

Норвезька рада у справах біженців (NRC) здійснює реєстрацію на отримання грошової допомоги для внутрішньо переміщених осіб.
Зареєструватися зможуть усі внутрішньо переміщені особи незалежно від поточного місця перебування, а також ті, хто проживає в районах, які постраждали внаслідок бойових дій. Проте, грошову допомогу буде надано найвразливішим категоріям з-поміж зареєстрованого населення, яке може претендувати на таку допомогу.
Для того, щоб зареєструватися, необхідно завантажити месенджер WhatsApp на свій смартфон, додати до ваших контактів номер 0 800 609 844 та відправити на нього повідомлення з текстом «NRC».
Після цього у своєму діалоговому вікні ви отримаєте повідомлення з інструкціями, яких необхідно дотримуватися для успішної реєстрації.
Якщо у вас виникнуть труднощі під час реєстрації або додаткові запитання щодо умов та процесу реєстрації, зверніться до наших фахівців за телефоном «гарячої» лінії 0 800 302 007 або електронною поштою [email protected].

Важливо!

Отримати фінансову допомогу в розмірі 2220 грн на особу в місяць можна тільки від однієї з організацій, яка реалізує програму ООН. Це один і той самий вид допомоги, який здійснюють різні агенції, перелік яких не є вичерпним.

Також, при оформлені допомоги будьте уважні та обережні, щоби не потрапити до рук шахраїв. Уповноважені органи ніколи не будуть запитувати у вас Пін коди чи код CVV. Перевіряйте інформацію щодо переліку документів на офіційних ресурсах в інтернеті чи в офіційних представництвах.