нарада

03.04.2024 року в Міністерстві оборони України відбулася нарада та презентація створення Центрального управління захисту прав військовослужбовців.

В заході прийняли участь Міністр оборони України Рустем Умеров, заступниця Міністра Оборони Наталя Калмикова, Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець,  представник ВСП, виконуючий обов’язки керівника новоствореного Управління Тарас Безпалий, представники провідних правозахисних громадських організацій в сфері захисту прав військових: «Адвокати ЗСУ», «Медійна ініціатива за права людини», «Юридична Сотня», «Принцип».

Під час наради Міністр оборони України  озвучив, що його мета створити всі умови для захисту прав військовослужбовців. Будь-яке порушення цих прав –  є  його особистим болем. Він шкодує, що таке Управління створено лише через пів року після його призначення, але протягом всього часу велась робота і вибудовувалась певна стратегія створення структури, бо все мало бути якісно продумано. 

Пан Умеров особисто обіцяв контролювати відповідну роботу та ефективну дію Управління, бо реалізація цієї ініціативи передбачає комплексний підхід до захисту прав воїнів та членів їхніх сімей, включаючи швидке реагування на конкретні скарги, аналіз ситуацій, виїзд на місця порушень, проведення перевірок та подальші заходи з відновлення прав військовослужбовців в разі їх порушення.

Уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець підтримав Міністра оборони України, багато розповідав про особисті кейси в сфері порушення, захисту прав військових, пояснив, що очолюваний ним інститут не зовсім справляється з викликами, як через деякі прогалини в законодавстві, так і через значну навантаженість.

Тарас Безпалий коротко презентував інформацію про Управління, його структуру, стратегію роботи, розвитку та питання, які будуть входити у компетенцію новоствореного підрозділу.

Всі присутні на нараді підтримали ініціативу, зауважили, що готові допомагати і надавати будь-яку підтримку для максимальної, ефективної роботи Центрального управління та пліч-о-пліч стояти на захисті прав військовослужбовців, розуміючи, що це є пріоритетним для українського суспільства.

Волонтерський рух «Адвокати ЗСУ» представляла на нараді Наталія Фещик, за підтримки колег Євгенії Рябеки та Фархада Давидовича. Наталія звернула увагу всіх присутніх на найбільш наболілі питання, які надходять до «Адвокатів ЗСУ» від військовослужбовців та членів їх родин. У підсумку, висловила думку всіх членів руху, вказавши на те, що адвокатурі при захисті прав військових не цікавий процес, як процес, а важливо – реальний захист та відновлення прав кожного військовослужбовця! 

А відтак, команда «Адвокатів ЗСУ» завжди працювала і далі готова працювати «не на папірці» та неконструктивну критику, а на ефективний результат для кожного військовослужбовця, члена його родини. 

Дякуємо пану Рустему Умерову за запрошення на нараду волонтерського руху «Адвокати ЗСУ» та можливість долучитися до співпраці із надважливим для всіх нас підрозділом Міністерства оборони України – Центральним управлінням захисту прав військовослужбовців.


Ребека Євгенія

Координатор волонтерського руху "Адвокати ЗСУ", засновник та керівник Адвокатського бюро «Євгенії Рябеки».