медичний огляд

Суд визнав рішення військово-лікарської комісії незаконним

Згідно обставин справи, військовослужбовець звернувся до суду у зв’язку із тим, що військово-лікарська комісія (далі – ВЛК) встановила йому неправильний ступінь придатності до військової служби.

Він зазначив, що отримав мінно-вибухову травму, у зв`язку з чим проходив стаціонарне лікування, після чого був направлений на ВЛК. Військовослужбовець також вказував, що у довідці ВЛК відсутнє посилання на конкретну статтю, відповідно до якої його визнано придатним до військової служби. Крім того, оскаржувана постанова ВЛК підписана лише головою і секретарем комісії.. До того ж, висновки ВЛК щодо незначних порушень функцій його організму є такими, що не відповідає дійсності. При цьому, скарга до Центральної ВЛК щодо перевірки порядку та якості проведення медичного огляду не була розглянута.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що медичний огляд для визначення ступеня придатності до військової служби військовослужбовців, які одержали поранення, здійснюється ВЛК тільки після закінчення лікування у відповідному лікувальному закладі.  Якщо військовослужбовця було направлено на медогляд з подальшим висновком про придатність до служби, коли ще є потреба у лікуванні, то це є незаконним.

Суд також наголосив, що ВЛК не застосувало індивідуальний підхід щодо здоров’я, віку, освіти, військового фаху, досвіду та інших даних військовослужбовця для з’ясування можливості подальшого проходження ним військової служби на посаді, яка найбільше відповідає стану його здоров`я, що є порушенням, а тому визнав довідку ВЛК незаконною.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим

Детальніше: рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду у справі №160/10293/23 від 21 серпня 2023 року.


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.