рішення суду

Суд визнав протокол про вчинення військового адміністративного правопорушення недостатнім доказом

Відповідно до обставин справи, оборонець під час виконання військового обов’язку відмовився здійснити законні вимоги командира батальйону. У зв’язку з чим, відносно нього був складений протокол про вчинення військового адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1  ст. 172-10 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП) (відмова від виконання законних вимог командира (начальника))

Під час розгляду справи суд встановив, що єдиним доказом, наданий командиром військової частини для підтвердження вини оборонця, є протокол. Проте у матеріалах справи відсутня інформація про місце та конкретні обставини, за яких було видано розпорядження командира батальйону. Фіксація цього факту в протоколі не дозволяє об’єктивно перевірити чи справді військовослужбовець скоїв адміністративне правопорушення, визначене ч. 1 ст.172-10 КУпАП.

Зважаючи на це, суд вирішив закрити провадження по справі через відсутність у діях військовослужбовця ознак складу адміністративного правопорушення.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Центру надання підтримки ветеранам і їхнім родинам Романом Лихачовим.

Детальніше: Постанова Вільнянського районного суду Запорізької області від 25 березня 2024 року  у справі №314/1284/24


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.