вручення повістки

Суд визнав період перебування на лікарняному поважною причиною не прибуття оборонця до військової частини

Згідно з обставин справи, прикордонник не з’явився до місця проходження служби після лікування в госпіталі. Причина його не прибуття – погіршення стану здоров’я. 

Внаслідок цього, начальник оборонця склав відносно нього протокол про вчинення адміністративного правопорушення за ч. 3  ст. 172-11 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі – КУпАП) (самовільне залишення військової частини або місця служби), яке полягає в  несвоєчасному прибутті з лікування без поважних причин.

Військовослужбовець із обвинуваченням не погодився та свою вину не визнав, оскільки період його захворювання співпадає із часом відпустки. У зв’язку з цим, він мав законне право на автоматичне продовження відпустки, про що йому також наголошували лікарі в медичному закладі.

Розглянувши матеріали справи, суд зауважив, що п. 5 ст. 10-1 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та їх членів сім`ї» передбачається можливість продовження щорічної основної та додаткової відпусток для оборонців, стан здоров’я яких погіршився у даний період. 

Отже, проаналізувавши всі фактичні та наявні докази по справі, суд визнав невинуватість прикордонника зважаючи на хворобу та незадовільний стан його здоров’я. З огляду на відсутність кваліфікуючих ознак правопорушення, а саме нез’явлення військовослужбовця  до місця несення служби без поважних причин, то провадження по справі було закрито за відсутністю в його діях складу даного адміністративного правопорушення.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Центру надання підтримки ветеранам і їхнім родинам Романом Лихачовим.

Детальніше: Постанова Овруцького районного суду Житомирської області від 12 березня 2024 року у справі № 286/132/24 


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.