мобілізація

Суд виправдав “випившого ухилянта” в ухиленні від мобілізації

Згідно обставин справи, чоловік, прибувши до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК та СП), за результатами медичного огляду військово-лікарською комісією був визнаний придатним до військової служби та призваним на військову службу під час мобілізації.

Однак, не бажаючи проходити військову службу, він подав письмову заяву начальнику ТЦК та СП про відмову від її проходження. 

Такі дії кваліфіковані за ст. 336 Кримінального кодексу України, як ухилення від призову на військову службу під час мобілізації.

У судовому засіданні чоловік свою вину не визнав та зазначив, що прийшов із сумкою на відправку, однак в ТЦК та СП сказали йому, що якщо він боїться, то може написати заяву про відмову, а також говорили, що він не підходить, бо ніде не служив. Чоловік наголошував, що хоче воювати, але не може, бо має слабі ноги, які застудив 6 років назад і тепер погано ходить, а лікарі на його зауваження не звернули уваги. Він очікував автобуса на відправку з 07 год. до 10.00 і питав, коли вже буде відправка, був випивший, а потім на пропозицію працівників ТЦК та СП написав заяву.

Згідно витягу з наказу та поіменного списку наказано: “призвати та направити для проходження військової служби із числа військовозобов’язаних та резервістів відповідно до поіменного списку, які призвані і відправлені в складі команди під номером 2 міститься прізвище звинуваченого в відмітках значиться “п’яний”.

Розглянувши матеріали справи, суд визнав чоловіка невинуватим, оскільки жодних доказів, окрім власноручно написаної 24 лютого 2023 року заяви не надано. 

Крім цього, згідно наданих доказів чоловік міг уникнути чи відмовлятись від відправки до Збройних сил України саме 23 лютого 2023 року (коли згідно повістки його було викликано), а не 24 лютого 2023 року (як вказано в обвинувальному акті), оскільки доказів, що його на даний день викликали чи включали до якоїсь команди на відправку суду не надано.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано адвокатом приймальні  Української Гельсінської спілки з прав людини Романом Лихачовим

Детальніше: вирок Липовецького районного суду Вінницької області у справі № 136/486/23 від 27 вересня 2023 року.


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.