мобілізація

Порядок отримання статусу учасника бойових дій. Прийнято процедуру.

21 жовтня набули чинності зміни до Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Порядку надання та позбавлення статусу учасника бойових дій» (далі – Постанова, яка регулює питання присвоєння статусу УБД для військовослужбовців. Що ж передбачають нові положення?

По-перше, тепер Постанова розповсюджується на осіб, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, тобто тих, хто став на захист нашої держави з 24 лютого 2022 року.

По-друге, добровольці Сил територіальної оборони зможуть отримати статус учасника бойових дій (далі – УБД). 

По-третє, статус УБД буде надаватися особам за умови виконання ними особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань, проведення розвідувальних заходів, зокрема тим, які отримали поранення, контузії, каліцтва. При цьому Постанова не передбачає вимог щодо кількості днів виконання бойових завдань, проведення розвідувальних заходів

По-четверте, для отримання особами, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, статусу УБД необхідно подати  не менш як один з таких документів: витяги (копії) бойових донесень, журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки), вахтових журналів, польотних листів, матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

За власним бажанням вони можуть додавати інші документи, які містять докази та підтверджують факт виконання ними особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань.

Крім цього, у місячний строк з дня участі у виконанні бойових (службових) завдань, у проведенні розвідувальних заходів, отримання поранення, контузії, каліцтва, командири (начальники) військових частин (органів, підрозділів) або інші керівники підприємств, установ та організацій зобов’язані подати на розгляд комісії, утвореної державним органом, у підпорядкуванні яких перебували військові частини (органи, підрозділи), установи та заклади, у складі яких проходили службу особи, довідки за встановленою формою новим додатком до постанови КМУ № 413 та передбачені вище документи. Це буде підставою для отримання особами статусу УБД.

Адвокат

Роман Лихачов


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.