пошук зниклих

Що таке Міжнародна комісія з питань зниклих осіб

Міжнародна комісія з питань зниклих осіб (МКЗО) була створена за ініціативи президента США Білла Клінтона в 1996 році на саміті G-7 у Ліоні, Франція. Початковим завданням Комісії було допомогти знайти приблизно 40 000 осіб, які зникли безвісти внаслідок бойових дій в колишній Югославії з 1991 по 1995 рік. Це був безпрецедентний результат.

Напрямки робити МКЗО

В листопаді 2001 року Комісія створила систему ДНК-ідентифікації, яка базується на роботі  інтегрованих лабораторій ДНК-тестів, розташованих у Гаазі, та яка стала еталоном технічних інновацій і продуктивності. ДНК-лабораторії мають високорозвинені можливості для отримання профілів ДНК із дуже складних зразків невпізнаних людських останків, таких як з кісток із масових поховань. Систему доповнено судово-археологічними та антропологічними методами процесу зіставлення ДНК.

МКЗО також розробив єдину спеціалізовану базу даних про зниклих безвісти для управління всіма даними, що стосуються процесу пошуку зниклих безвісти.

15 грудня 2014 року міністри закордонних справ Нідерландів, Великобританії, Швеції, Бельгії та Люксембургу підписали Договір  про надання МКЗО нового правового статусу – міжнародної організації.

Як направити запит в МКЗО

На офіційному сайті МКЗО створено спеціальній розділ для пошуку зниклих осбі в Україні.

Ви можете повідомити про особу, яка зникла безвісти, і шукати інформацію про осіб, про зникнення яких вже повідомили до Міжнародної комісії з питань осіб, зниклих безвісти.

Якщо Ви хочете повідомити про особу, про зникнення якої ще не повідомляли до Міжнародній комісії з питань осіб, зниклих безвісти, то заповніть форму за цим посиланням.  Після заповнення форми вам надійде код підтвердження, обов’язково збережіть його.

Якщо Ви хочете знайти інформацію щодо особи, про зникнення якої вже повідомили, то перейдіть за цим посиланням. Вам знадобиться код підтвердження, який Вам видали після повідомлення про зникнення особи.
Якщо Ви хочете повідомити про зникнення декількох осіб, то надішліть електронного листа на адресу [email protected]


Наталя Лісова

Адвокат із спеціалізацією в галузі містобудівного, соціального та військового права: статті, консультації, юридичний аудит, представництво інтересів в суді. Безоплатна юридична допомога військовослужбовцям ЗСУ.