суд

Суд зобов’язав Міністерство оборони України виплатити одноразову грошову допомогу члену сім’ї загиблого військовослужбовця у розмірі 1860750 грн

Жінка звернулася до суду із позовом до Міністерства оборони України у зв’язку із відмовою у призначенні одноразової грошової допомоги, передбаченої п. 2 постанови Кабінету Міністрів України №168 від 28.02.2022 року «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім`ям під час дії воєнного стану», як члену сім’ї загиблого військовослужбовця – її онука, внаслідок смерті, пов’язаної із захистом Батьківщини.

Відмова аргументована тим, що жінка не належить до членів сім’ї загиблого у розумінні вимог Сімейного кодексу України.

Обґрунтовуючи заяву, вона вказала, що належить до числа членів сім’ї загиблого, оскільки вони разом проживали, вели спільне господарство та побут, а також між ними існували взаємні права та обов`язки членів сім`ї.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що відповідно до ст. 3 Сімейного кодексу України, сім’ю складають особи, які спільно проживають, пов’язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки.

Отже, для того, щоб мати право на отримання грошової допомоги у разі загибелі військовослужбовця, особа, яка вважає себе членом сім`ї такого військовослужбовця, повинна довести: 

а) факт проживання з загиблим; 

б) наявність у такої особи і загиблого спільного побуту та взаємних прав і обов`язків.

Жінка подала суду докази на підтвердження вказаних вище факти.

У зв’язку із цим, суд прийняв рішення про задоволення позовних вимог та зобов’язав Міністерство оборони України виплатити жінці одноразову грошову допомогу як члену сім’ї загиблого військовослужбовця.

Варто наголосити на тому, що в такому ж порядку отримати виплату можуть жінка чи чоловік, які проживали однією сім’єю без реєстрації шлюбу із загиблим військовослужбовцем чи загиблою військовослужбовцем-жінкою.

Адвокат

Роман Лихачов


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.