100000 грн

Виплата додаткового грошового забезпечення в розмірі 30 000 грн та 100 000 грн

Грошове забезпечення військовослужбовця складається з:

  • щомісячного основного виду грошового забезпечення (посадовий оклад, оклад за військовим званням, надбавка за вислугу років);
  • щомісячного додаткового виду грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, премія, винагорода військовослужбовцям, які обіймають посади, пов’язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту;
  • одноразового додаткового виду грошового забезпечення (винагороди (крім винагороди військовослужбовцям, які обіймають посади, пов’язані з безпосереднім виконанням завдань із забезпечення кібербезпеки та кіберзахисту) та допомоги).

Відповідно до Постанови КМУ від 28 лютого 2022 року № 168 на виконання Указів Президента України в умовах воєнного стану військовослужбовцям, починаючи з 24 лютого 2022 року,  виплачується додаткова винагорода в розмірі 30 000 грн в розрахунку на місяць.

Водночас військовослужбовцям, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують проведення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах та у період здійснення зазначених заходів  ̶  розмір додаткової винагороди збільшується до 100 000 грн в розрахунку на місяць, пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

Хто має право на додаткові виплати:

Військовослужбовці Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військові прокурори Офісу Генерального прокурора, особи рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітники Служби судової охорони, особи начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейські, а також особи рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, які несуть службу в органах і установах зазначеної Служби, що розташовані в межах адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога в рамках Програми “єПідтримка”.

Відповідно до наказів про виплату додаткової винагороди, збільшеної до 100000 гривень, включаються також особи, зазначені вище, у тому числі ті, які:

  • у зв’язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов’язаним із захистом Батьківщини, перебувають на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (у тому числі закордонних), включаючи час переміщення з одного лікарняного закладу охорони здоров’я до іншого, або перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної) комісії;
  • захоплені в полон (крім тих, які добровільно здалися в полон) або є заручниками, а також інтерновані в нейтральні держави або безвісно відсутні (у разі, коли зазначені події сталися як до введення воєнного стану, так і після його введення);
  • загинули (померли внаслідок отриманих після введення воєнного стану поранень, травм), – виплата здійснюється за весь місяць, у якому особа загинула (померла).

Порядок здійснення нарахування та виплати додаткової винагороди

Виплата такої додаткової винагороди здійснюється на підставі наказів командирів (начальників).

Слід зазначити, що додаткова виплата в розмірі 100 000 грн нараховується з розрахунку 100 тисяч гривень на місяць пропорційно кількості днів участі у бойових діях.

Військова частина подає заявку на отримання коштів до Міністерства Оборони України і після отримання коштів від Міністерства перераховує їх безпосередньо військовослужбовцю на вказаний ним у фінансовій частині рахунок. 

Тому військовослужбовцю варто завчасно пересвідчитись через командира, що видано наказ про зарахування його до частини та вступ на посаду. Витяг з наказу по стройовій частині можна отримати шляхом подання рапорту. Зразок рапорту можна завантажити за посиланням в кінці статті.

Вирішення спірних питань

У разі виникнення запитань чи непорозумінь щодо виплат рекомендуємо військовослужбовцям діяти за таким алгоритмом:

  1. Звернутися до заступника командира по роботі з особовим складом підрозділу для вирішення питання у фінансовій службі.
  2. В індивідуальних випадках, які містять суттєві особливості, звертатися безпосередньо до фінансової служби частини.
  3. У випадку необхідності додаткових консультацій звертатися на «гарячу лінію» Департаменту фінансів Міністерства оборони України за телефоном (044) 271-35-59.

Також Ви можете безпосередньо  звернутись до нас для отримання більш детальної індивідуальної консультації та складання документів. Всі послуги в рамках проєкту безплатні  для військовослужбовців, бійців ТрО та ДФТГ, а також членів їх родин та близьких.

ЗРАЗОК РАПОРТУ НА ОТРИМАННЯ ВИТЯГУ З НАКАЗУ ПО СТРОЙОВІЙ ЧАСТИНІ СКАЧАТИ

Джерела:

Постанова Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 р. № 168 Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану

Наказ Міністерства Оборони України від 07.06.2018 р. № 260 Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам

Наталя Лісова

Адвокат