суд

Майже півмільйона за час перебування військовослужбовця на лікуванні

Відповідно до обставин справи, військовослужбовець звернувся до суду у зв’язку із тим, що військова частина за період його перебування на лікуванні через отримане поранення, пов’язане із захистом Батьківщини, з 19 лютого 2023 року по 14 липня 2023 року, не виплатила додаткову винагороду у розмірі 100 000 грн. пропорційно часу такого перебування.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що до наказів про виплату додаткової винагороди, збільшеної до 100 000 гривень, включаються військовослужбовці, зазначені в підпункті 3 пункту 2 цих Порядку та умов, у тому числі ті, які, зокрема, перебувають у зв`язку з пораненням (контузією, травмою, каліцтвом), пов`язаним із захистом Батьківщини, на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров`я (у тому числі закордонних) або перебувають у відпустці для лікування після тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної, медичної) комісії,- з дня отримання такого поранення та за час стаціонарного лікування, включаючи час переміщення до лікарняного закладу (у тому числі з одного лікарняного закладу охорони здоров`я до іншого), або за час такої відпустки.

У зв’язку із наведеним, суд визнав бездіяльність військової частини протиправною та зобов’язав останню нарахувати та виплатити військовослужбовцю майже півмільйона гривень.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим.

Детальніше: рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 04 червня 2024 року у справі №460/3457/24.


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.