одноразова грошова допомога

Суд зобов’язав виплатити військовослужбовцю додаткову винагороду майже 227 000 грн за участь в бойових діях

Військовослужбовець звернувся до суду у зв’язку із тим, що військова частина не виплатила йому додаткову грошову винагороду у розмірі 100 000 грн. пропорційно часу участі в бойових діях за період з 07 квітня 2022 року по 30 квітня 2022 року; з 01 травня 2022 року по 31 травня 2022 року; з 01 червня 2022 року по 14 червня 2022 року всупереч наявній довідці про участь в бойових діях.

Військова частина, не погодившися з такими вимогами, зазначила, що у вказаний період військовослужбовець перебував у службовому відрядженні в іншій військовій частині, тому саме вона мала б щомісячно до 5 числа повідомляти про безпосередню участь позивача у бойових діях або заходах у вигляді надсилання “списків військовослужбовців”. Однак, оскільки таких повідомлень не надходило, виплата винагороди не була здійснена. При цьому, військова частина наголосила, що довідки про участь в бойових діях недостатньо.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що надіслання списків військовослужбовців є елементом процедури виплати додаткової винагороди, тоді як право на отримання спірних сум підтверджується довідкою про участь в бойових діях. Не дотримання військовою частиною, в якій військовослужбовець перебував у відрядженні, формальних вимог не є перешкодою для виплати додаткової винагороди.

У зв’язку із цим суд задовольнив позовні вимоги. 

Детальніше: рішення Вінницького окружного адміністративного суду у справі 120/11159/23 від 03 листопада 2023 року.

Адвокат

Роман Лихачов


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.