грошова допомога

Збільшення грошового забезпечення для військовослужбовця: військові частини неправильно нарахували посадові оклади

Військовослужбовець звернувся з позовною заявою до суду до військової частини у зв’язку із тим, що остання не виплатила при звільненні всі належні йому грошові кошти, в тому числі індексацію грошового забезпечення із використанням показника прожиткового мінімуму станом на січень поточного року, а не 01 січня 2018 року.

Остання вимога була виділена судом в окреме провадженні. За результатом розгляду суд зазначив. що Відповідно до п. 4 постанови Кабінету Міністрів України «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» №704 (далі – Постанова) розміри посадових окладів, окладів за військовими (спеціальними) званнями військовослужбовців, осіб рядового та начальницького складу визначаються шляхом множення розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року (але не менше 50 відсотків розміру мінімальної заробітної плати, встановленого законом на 1 січня календарного року), на відповідний тарифний коефіцієнт згідно з Додатками 1, 12, 13, 14. Внесені після прийняття цієї постанови зміни, які якраз і передбачали, що розміри цих окладів визначаються шляхом множення на 01 січня 2018 року, були визнані судом протиправними та скасовані. 

Таким чином, з моменту скасування положення п. 2 Постанови в частині визначення розрахунковою величиною для визначення посадових окладів, розрахованих згідно з Постановою прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2018 року, не відповідає правовим актам вищої юридичної сили, згідно із якими прожитковий мінімум як базовий державний стандарт був змінений на відповідний рік у тому числі як розрахункова велична для визначення посадових окладів, заробітної плати, грошового забезпечення працівників державних органів.

У зв’язку із наведеним, суд задовольнив позовні вимоги.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом ГО «Чугуївська правозахисна група»  Романом Лихачовим

Детальніше: рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 31 жовтня 2023 року у справі №160/15279/23


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.