суд

Суд визнав протиправним призов чоловіка, який має на утриманні трьох дітей віком до 18 років, на військову службу

Відповідно до обставин справи чоловік звернувся до суду з адміністративним позовом до ТЦК та СП, в якому просив визнати дії щодо його призову на військову службу протиправними, оскільки він є батьком трьох дітей віком до 18 років.

В обґрунтування позовних вимог він зазначив, що згідно положень статті 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку і мобілізацію” (далі – Закон), не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років. Однак ТЦК та СП при видачі наказу про призов на військову службу, не врахував, що у чоловіка на утриманні є троє дітей віком до 18 років. 

Розглянувши матеріали справи суд зазначив, що ст. 23 Закону встановлена відстрочка від призову на військову службу під час мобілізації.

Так, відповідно до вимог вищевказаної статті, не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов`язані, зокрема, жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років.

Ч. 2 ст. 26 Закону встановлено, що посадові особи, винні в порушенні законів України та інших нормативно-правових актів з питань мобілізаційної підготовки та мобілізації, а також громадяни за невиконання своїх обов’язків щодо мобілізаційної підготовки та мобілізації несуть відповідальність згідно із законом.

Матеріалами справи, а саме: свідоцтвом про шлюб, свідоцтвами про народження та довідкою виконавчого комітету, в якій вказано, що до складу  сім’ї чоловіка входять: дружина та п’ятеро дітей, троє з яких віком до 18 років, підтверджено, що на його утриманні є троє неповнолітніх дітей.

Вказане є безумовною підставою, згідно ст. 23 Закону, для отримання відстрочки від призову.

У зв’язку із цим суд визнав дії щодо призову чоловіка на військову службу протиправними.

Адвокат

Роман Лихачов


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.