ротація

Суд визнав незаконною процедуру призову чоловіка

Відповідно до обставин справи, чоловік звернувся до суду у зв’язку із тим, що його незаконно мобілізували. Він зазначив, що рішення про призов його на військову службу і направлення для проходження служби здійснено без проведення медичного огляду.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що доказів проходження чоловіком медичного огляду до суду надано не було, що дало підстави для висновку про те, що такий огляд не здійснювався, що порушило вимоги законодавства, а тому територіальним центром комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК та СП) не дотримано процедуру призову під час мобілізації.

Окрім того, ТЦК та СП у відзиві вказано про проведення медичного огляду за спрощеною процедурою шляхом тілесного огляду та опитування, утім, вищевказані норми права не передбачають проведення такої процедури.

У зв’язку із наведеним, суд визнав дії ТЦК та СП протиправними. Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим.
Детальніше: рішення Харківського окружного адміністративного суду у справі № 520/8595/23 від 20 червня 2023 року.


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.