Суд визнав невинним чоловіка, який має відстрочку, за не оновлення військово-облікових даних через відсутність належних доказів

Відповідно до обставин справи на чоловіка було складено постанову про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 3 ст 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення (порушення призовниками, військовозобов’язаними, резервістами правил військового обліку) та накладено штраф у розмірі 17 000 грн за те, що він, ніби-то, не оновив свої військово-облікові дані.

Не погоджуючись із таким рішенням, чоловік звернувся до суду. У позовній заяві він зазначив, що після внесення відповідних змін в законодавство України, оновив свої військово-облікові дані через Центр надання адміністративних послуг та з’явився до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК та СП) для подання заяви на отримання відстрочки, оскільки має на утриманні трьох дітей віком до 18 років та не має заборгованості зі сплати аліментів. Однак, у “військкоматі” заяву прийняти відмовилися та зазначили, що жодних даних він не оновлював та медичний огляд військово-лікарською комісією не проходив. 

Крім цього, під час складання протоколу чоловіку не було роз’яснено його права та обов’язки, в протоколі відсутні підписи в графах про роз`яснення прав, про повідомлення про час та місце розгляду справи, про отримання другого примірника протоколу, також в протоколі відсутній підпис особи, яка складала протокол, в протоколі відсутні відомості про дату повідомлення його про час та місце розгляду справи, в протоколі також відсутні відомості про те, що він відмовився від підписання в цілому чи якихось його частин. Більше того, ніякого розгляду справи фактично не відбувалося, постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності чоловіку ніхто не видав, у нього відібрали військово – обліковий документ, видали йому протокол про адміністративне правопорушення і фактично вигнали з кабінету.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що ТЦК та СП не надано до суду жодних додатків до оскаржуваної постанови, які підтверджували б зазначені в ній обставини адміністративного правопорушення. Такі докази не наведені і не приєднані до протоколу про адміністративне правопорушення під час складання.

Суд наголосив, що сама лише постанова про адміністративне правопорушення не може бути доказом вчинення правопорушення.

Враховуючи наведене, суд задовольнив вимоги чоловіка та скасував постанову про притягнення його до адміністративної відповідальності.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Центру надання підтримки ветеранам і їхнім родинам Романом Лихачовим.

Детальніше: рішення Броварський міськрайонний суд Київської області від 30 грудня 2024 року у справі №361/6564/24


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.