відстрочка

Відстрочка від мобілізації та порядок перетину кордону для чоловіків, дружини яких є військовослужбовцями

Стаття 23 Закону України «Про мобілізацію та мобілізаційну підготовку» встановлює, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані:

жінки та чоловіки, які мають неповнолітню дитину (дітей) і чоловіка (дружину), який (яка) проходить військову службу за одним із видів військової служби, визначених частиною шостою статті 2 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” 

Тобто, якщо дружина проходить військову службу, чоловік не підлягає мобілізації. Для цього радимо, щоб дружина отримала у військовій частині відповідну довідку, що дійсно проходить військову службу. Чоловіку також необхідно мати свідоцтво про укладання  шлюбу та свідоцтво про народження дитини. 

Відповідно до Правил перетинання державного кордону громадянами України, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.1995 № 57 встановлено, що перетин державного кордону може здійснюватися чоловіком, дружина якого проходить військову службу на підставі таких документів: свідоцтво про народження дитини (дітей), свідоцтво про реєстрацію шлюбу з матір’ю дитини (дітей) та документ, що підтверджують проходження дружиною одного із видів військової служби ( наприклад, довідка з військової частини про проходження другим з подружжя військової служби).

Таким чином, чоловік, дружина якого проходить військову службу не підлягає мобілізації та може вільно перетинати кордон при дотриманні встановлених правил. 

Адвокат

Роман Лихачов


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.