рапорт

Військова частина зобов’язана розглядати рапорти на звільнення, подані через “військкомати”

Згідно обставин справи, військовослужбовець звернувся до військової частини із рапортом на звільнення з військової частини за станом здоров’я, долучивши до нього всі підтверджуючі документи. У зв`язку із відсутністю у військової частини поштової адреси, вказаний рапорт надіслано засобами поштового зв`язку до територіального центру комплектування та соціальної підтримки(далі – ТЦК та СП) та до Міністерства оборони України для його направлення до військової частини за належністю. Згодом військовослужбовця повідомили про направлення його рапорту до військової частини засобами фельд`єгерсько- поштового зв`язку.

Однак, вказаний рапорт розглянутий не був. Вважаючи таку бездіяльність протиправною, чоловік звернувся до суду.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що наслідком розгляду рапорту військовослужбовця про його звільнення з військової служби посадові особи, які мають право на його звільнення з військової служби, зобов`язані видати наказ по особовому складу про звільнення такого військовослужбовця з військової служби чи надати обґрунтовану відмову у задоволенні рапорту. Вказане свідчить, що військова частина допустила протиправну бездіяльність щодо нерозгляду рапорту військовослужбовця від про звільнення його з військової служби.

У зв’язку із наведеним, суд визнав бездіяльність військової частини протиправною та зобов’язав останню розглянути рапорт.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим.

Детальніше: рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду у справі №340/9216/23 від 27 грудня 2023 року.


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.