середній заробіток

Судова практика виплати додаткової винагороди 30 000 грн працівникам установ виконання покарань

Дніпропетровський окружний адміністративний суд по справі № 160/7770/22  розглянув справу за позовною заявою особи до Державної установи «Дніпровська установа виконання покарань (№4)» про визнання протиправною бездіяльності, стягнення додаткової винагороди

Позивач вказав, що перебуваючи на службі в органах Державної кримінально-виконавчої служби України під час дії воєнного часу, він, всупереч чинному законодавству не отримує додаткової винагороди, передбаченої постановою Кабінету Міністрів України № 168.

Відповідач не погодився із позовом та в задоволенні позовних вимог просить відмовити у повному обсязі. В обґрунтування відзиву відповідач зазначив, що додаткова винагорода виплачується пропорційно до фактично відпрацьованого часу. Відповідачем враховано всі відпрацьовані позивачем годин та нараховано додаткову винагороду пропорційно відпрацьованого часу, отже відсутні підстави для задоволення позовних вимог.

Позиція суду

Згідно пункту першого Постанови Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022 року установлено, що на період дії воєнного стану особам рядового і начальницького складу Державної кримінально-виконавчої служби, які несуть службу в органах і установах зазначеної Служби, що розташовані в межах адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога в рамках Програми єПідтримка, виплачується додаткова винагорода в розмірі 30 000 гривень щомісячно.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 204-р від 06.03.2022 року «Пре затвердження переліку адміністративно-територіальних одиниць, на території яких надається допомога застрахованим особам в рамках Програми єПідтримка затверджено перелік адміністративно-територіальних одиниць, на території яких платникам єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування, які перебувають на обліку на відповідній території, може надаватися допомога в рамках Програми єПідтримка.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України № 213-р від 11.03.2022 року внесено зміни у додаток до розпорядження Кабінету Міністрів України № 204-р від 06.03.2022 року та доповнено його позицією «Дніпропетровська область».

Посилання відповідача на лист Мін`юсту суд відхиляє, оскільки роз`яснення Мінюсту мають рекомендаційний характер.

Суд вирішив зобов`язати Державну установу «Дніпровська установа виконання покарань (№4)» здійснити перерахунок та виплату на користь позивача, додаткової винагороди в розмірі, що передбачена Постановою Кабінету Міністрів України № 168 від 28.02.2022 року за період з 11.03.2022 року по 31.05.2022 року з врахуванням фактично виплачених сум.

Аналогічні рішення прийняли 

– Миколаївський окружний адміністративний суд по справі № 400/3003/22 , за позовом до Державної установи “Миколаївський слідчий ізолятор”

– Дніпропетровський окружний адміністративний по справі № 160/7901/22 за позовом до Державної установи «Дніпровська установа виконання покарань (№ 4)» 

Адвокат Роман Лихачов


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.