службове житло

Право військовослужбовців на житло в районах ведення бойових дій

Для військовослужбовців військових частин, які розташовані безпосередньо в районах ведення бойових дій, орендується житло незалежно від перебування таких військовослужбовців на квартирному обліку. Так норма закріплена Наказом Міністерства Оборони України від 31.07.2018  № 380 “Про затвердження Інструкції з організації забезпечення військовослужбовців Збройних Сил України та членів їх сімей жилими приміщеннями”.

Умови оренди в зоні ведення бойових дій

Договір оренди укладається між власником житла та командиром військової частини, яка розташована в районі ведення бойових дій за погодженням з КЕУ, КЕВ (КЕЧ), району, в зоні відповідальності яких ведуться бойові дії.

Після укладення договору оренди оплата комунальних послуг та спожитих енергоносіїв проводиться військовою частиною за рахунок кошторису Міноборони на умовах укладеного договору.

У разі відсутності приладів обліку енергоносіїв, тепла та води у договорі зазначаються норми їх споживання як для гуртожитку у цьому населеному пункті.

Військовослужбовці, направлені для виконання завдань в райони ведення бойових дій оновлюють документи, необхідні для тримання службового житла, протягом двох місяців з дня повернення до місця постійної дислокації.

Оренда у пункті постійної дислокації

Оренда житла та виплата грошової компенсації за піднайом (найом) житлового приміщення таким військовослужбовцям у пункті постійної дислокації військової частини не припиняються.

Забезпечення житлом при зміні місця служби

Військовослужбовці, які були забезпечені житловими приміщеннями для постійного проживання та службовими житловими приміщеннями (службовою житловою площею) в районах ведення бойових дій, а також на тимчасово окупованій території України та в населених пунктах, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження, мають право на забезпечення житловими приміщеннями за новим місцем служби (реєстрації).

Рапорт про надання службового житла ЗАВАНТАЖИТИ


Наталя Лісова

Адвокат із спеціалізацією в галузі містобудівного, соціального та військового права: статті, консультації, юридичний аудит, представництво інтересів в суді. Безоплатна юридична допомога військовослужбовцям ЗСУ.