Внутрішньо переміщені особи мають право на отримання грошової допомоги від держави та від міжнародних організацій (детальніше тут), якщо вони вимушені були покинути домівку в районі ведення бойових дій чи на тимчасово окупованій території. Наказом Мінінтеграції затверджено перелік територіальних громад, на основі якого внутрішньо переміщеним особам (ВПО) будуть здійснюватися виплати. Нагадуємо, перелік не є фіксованим документом – він регулярно актуалізується. Слідкувати за змінами можна на Урядовому порталі в розділі “Новини”.

Загалом до переліку ввійшли 7 областей. Це територіальні громади Дніпропетровської (6 громади), Донецької (66 громад), Запорізької (61 громада), Луганської (37 громад), Миколаївської (21 громад), Харківської (51 громада) та Херсонської (49 громад) областей.

Перелік територіальних громад, що розташовані в районах проведення воєнних (бойових) дій, або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) можна переглянути на сайті Мінінтеграції, Урядовому порталі або за цим посиланням.