ВЛК

Центральна ВЛК повинна розглядати скарги на постанови ВЛК та виносити рішення в форматі постанови: рішення суду

Згідно обставин справи, чоловік звернувся до суду у зв’язку із тим, що Центральна військово-лікарська комісія (далі – Центральна ВЛК) не переглянула висновок військово-лікарської комісії за поданою скаргою, у якій він заперечував проти встановленого ступеня придатності до військової служби. При цьому, чоловік зазначив, що після отримання скарги Центральна ВЛК мала повноваження виключно щодо прийняття такої скарги та здійснення її розгляду шляхом перегляду рішення місцевого ВЛК. Однак, розгляд скарги не відбувся, про що його повідомили листом.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що Центральна ВЛК при розгляді заяви/скарги на рішення ВЛК свій висновок повинна оформлювати не листом, а вмотивованою постановою з викладенням всіх обставин та аргументів. Відсутність належним чином оформленої постанови Центральної ВЛК про перегляд постанови ВЛК свідчить про те, що орган не прийняв жодного рішення з числа тих, які він повинен ухвалити за законом.

У зв’язку із цим, суд зобов’язав Центральну ВЛК розглянути скаргу чоловіка на висновок ВЛК та прийняти відповідну постанову.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим Детальніше: рішення Закарпатського окружного адміністративного суду у справі № 260/8141/23 від 13 грудня 2023 року


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.