Центральна військово-лікарська комісія повинна оформляти рішення постановою, а не листом

Згідно обставин справи, чоловік, звернувся до Центральної військово-лікарської комісії (далі – ЦВЛК) із скаргою на рішення ВЛК про його придатність до військової служби. Він зазначив, що при проведенні обстеження не були застосовані необхідні процедури дослідження, та не були взяті до уваги висновки спеціалістів. Однак, ЦВЛК скарга задоволена не була. Не погоджуючись із таким рішенням ЦВЛК, чоловік звернувся до суду.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що системний аналіз вищенаведених приписів Положення №402 дає підстави прийти до висновку, що ЦВЛК при розгляді заяви/скарги на рішення ВЛК свій висновок повинна оформлювати не листом, а вмотивованою постановою з викладенням всіх обставин та аргументів. Відсутність належним чином оформленої постанови ЦВЛК про перегляд постанови ВЛК свідчить про те, що орган не прийняв жодного рішення з числа тих, які він повинен ухвалити за законом.

У зв’язку із наведеним, суд зобов’язав ЦВЛК переглянути заяву чоловіка та прийняти відповідну постанову.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим

Детальніше: рішення Кіровоградського окружного адміністративного суду у справі №340/5265/23.


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.