Суд перевіряє тільки процедуру проходження військово-лікарської комісії

Відповідно до обставин справи, військовослужбовець звернувся до суду у зв’язку із тим, що військово-лікарська комісія (далі – ВЛК) встановила йому неправильний ступінь придатності до служби.

Він зазначив, що був поранений, внаслідок чого проходив довготривале лікування. Поранення, отримані ним під час проходження військової служби суттєво вплинули на його стан здоров`я, що унеможливлює подальше перебування на військовій службі, однак ВЛК постановила рішення про його повну придатність.

Розглянувши матеріали справи, суд зауважив, що чоловік саму процедуру не оскаржував, тільки поставлений діагноз, не вказав які порушення були саме при проведенні медичного огляду, а тому відмовив у скасуванні постанови ВЛК про придатність до військової служби.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим.

Детальніше: рішення Львівського окружного адміністративного суду у справі №380/10192/23 від 06 вересня 2023 року


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.