суд

Суд встановив факт перебування чоловіка на утриманні брата-військовослужбовця

Згідно обставин справи чоловік звернувся до суду для встановлення факту його перебування на утриманні у брата, який був військовослужбовцем та загинув у с. Первомайське,, захищаючи територіальну цілісність та незалежність України. 

Їхні батьки є пенсіонерами за віком, розмір отримуваної ними пенсії дозволяє забезпечувати лише їхні мінімальні потреби. Сам ж заявник має І «Б» групу інвалідності безтерміново та потребує сторонньої допомоги.

Вони з братом та батьками проживали в одному будинку, вели спільне господарство. Брат ніс усі витрати на купівлю майна спільного користування, сплачував комунальні платежі, придбавав чоловіку ліки, одяг тощо. 

У зв’язку із відмовою селищної ради у видачі довідки щодо перебування на утриманні брата до дня його смерті, чоловік звернувся до суду.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що відповідно до ч. 2 ст. З Сімейного кодексу України сім`ю складають особи, які спільно проживають, пов`язані спільним побутом, мають взаємні права та обов`язки. Для цього має бути наявність спільних витрат і спільний бюджет: спільне харчування; купівля майна для спільного користування; участі у витратах на утримання житла, його ремонт; надання взаємної допомоги; наявність усних чи письмових домовленостей про порядок користування житловим приміщенням; інші обставини, які засвідчують реальність сімейних відносин. 

На цьому наголосив Конституційний Суд України в рішенні від 03 червня 1999 року у справі № 1-8/99 (№ 5-рп/99) і додатково зазначив, що до кола членів сімʼї військовослужбовців, крім другого з подружжя, дітей та батьків, можуть належати й інші особи за умов постійного проживання разом та ведення спільного господарства. Тому, фактично, це визнається вагомим критерієм для встановлення сімейних звʼязків, адже чинне законодавство не передбачає вичерпного переліку членів сім`ї.

У зв’язку із наведеним суд встановив факт перебування чоловіка на утриманні свого брата-військовослужбовця.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим

Детальніше: рішення Чернівецького районного суду Вінницької області у справі №150/254/23 від 19 червня 2023 року.

Адвокат

Роман Лихачов


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.