рішення суду

Суд зобов’язав військово-лікарську комісію повторно провести медичне огляд військовослужбовця

Згідно обставин справи, військовослужбовець, який за результатами медичного огляду військово-лікарською комісією (далі – ВЛК) визнаний придатним до військової служби, подав до Центральної ВЛК скаргу на рішення ВЛК у зв’язку із тим, що викладений у ньому висновок про ступінь придатності суперечить фактичному стану його здоров’я та виявленим захворюванням. Він зазначав, що подав на розгляд ВЛК всі
медичні документи, де зазначено, що він потребує реабілітаційних заходів, та військовий квиток, в якому вказано, що він є обмежено придатним до військової служби.

За результатами розгляду, Центральна ВЛК зазначила, що підстав для скасування рішення ВЛК немає.

Скасовуючи рішення ВЛК та зобов’язуючи її провести повторний медичний огляд суд вказав, що військовою частиною не надано до суду ані витребуваної інформації, ані своєї позиції в обґрунтування оскаржуваних у даній справі дій. Отже, частина у спірних правовідносинах, як суб’єкт владних повноважень, не надала доказів
проведення військово-лікарської експертизи щодо визначення придатності за станом здоров’я до військової служби військовослужбовця з урахуванням приписів законодавства України, яке регулює порядок її проведення.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано
юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим

Детальніше: рішення Харківського окружного адміністративного суду у справі
№ 520/19706/23 від 15 листопада 2023 року.


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.