суд

Суд зобов’язав військово-лікарську комісію провести належний огляд

Відповідно до обставин справи, чоловік звернувся до суду у зв’язку із тим, що військово-лікарська комісія (далі – ВЛК) провела його обстеження не в повній мірі, поверхово, без урахування установлених діагнозів. І, не зважаючи на незадовільний стан здоров`я та висновки спеціалістів щодо фізичного стану та стану здоров`я , йому не було надано направлень на повне додаткове обстеження. 

При цьому, чоловік зазначав, що подавав скаргу на таке рішення ВЛК до Центральної ВЛК, яка була задоволена, однак жодних дій на її виконання ВЛК не вчинила.

У зв’язку із цим, чоловік просив вже в судовому порядку визнати дії ВЛК щодо передчасного складання висновку про ступінь придатності відносно нього протиправними та зобов’язати комісію провести експертизу стану здоров`я з повним обстеженням, за необхідності – в умовах стаціонару, з метою оцінки стану здоров’я і фізичного розвитку на момент огляду та визначення ступеня придатності до військової служби.

Рішенням суду першої інстанції в задоволенні таких вимог відмовлено, однак суд апеляційної інстанції за результатами розгляду апеляційної скарги задовольнив їх, зазначивши, що згідно обставин справи за результатами розгляду скарги чоловіка Центральна ВЛК встановила, що при медичному огляді ВЛК не прийнято до уваги ряд захворювань, які було діагностовано у солдата, у зв`язку з чим запропоновано командиру військової частини направити встановленим порядком солдата на повторний медичний огляд, а начальнику медичного закладу провести повторний медичний огляд ВЛК з метою визначення придатності до військової служби з урахуванням всіх захворювань, які діагностовано у солдата .

Таким чином, суд дійшов до висновку, що під час проведення медичного огляду ВЛК не прийнято до уваги наявності у солдата інших захворювань, що вказує на те, що медичний огляд військовослужбовця належним чином ВЛК проведено не було та, як наслідок, належної оцінки стану здоров`я не надано.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим

Детальніше: постанова П`ятого апеляційного адміністративного суду у справі № 420/18770/22 від 28 червня 2023 року.


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.