УБД

Прийнято порядок надання статусу учасника бойових дій добровольцями Сил територіальної оборони

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 2022 р. № 1193 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 20 серпня 2014 р. № 413, якою затверджено порядок надання та позбавлення статусу учасника бойових дій.

Назву постанови доповнено: «у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України». А це значить, що дія цієї постанови тепер розповсюджується на всіх наших захисників та захисниць, а не тільки тих, хто приймав участь в бойових діях не території Луганської та Донецької областей.

Також нові зміни торкнулись і добровольців. Зокрема до переліку осіб, які мають право на отримання статусу УБД внесено добровольців Сил територіальної оборони, які брали безпосередню участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, за умови виконання ними особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань, проведення розвідувальних заходів, зокрема які отримали поранення, контузії, каліцтва.

Підставою для надання особам, які брали участь у заходах, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією російської федерації проти України, статусу учасника бойових дій є не менш як один з таких документів:

  • витяги (копії) бойових донесень;
  • витяги журналів бойових дій (оперативних завдань, ведення оперативної обстановки);
  • витяги вахтових журналів;
  • витяги польотних листів;
  • витяги з матеріалів спеціальних (службових) розслідувань за фактами отримання поранень, контузій, каліцтв.

До зазначених документів особи за власним бажанням можуть додавати інші документи, які містять докази та підтверджують факт виконання ними особисто або у складі військової частини (органу, підрозділу), установи та закладу бойових (службових) завдань.

Зразок довідки про участь у бойових діях ЗАВАНТАЖИТИ


Наталя Лісова

Адвокат із спеціалізацією в галузі містобудівного, соціального та військового права: статті, консультації, юридичний аудит, представництво інтересів в суді. Безоплатна юридична допомога військовослужбовцям ЗСУ.