службове розслідування

Покарання військових за відмову виконати наказ командира. Статистичні дані офісу Генерального прокурора по ст. 402 КК України

Згідно відповіді Офісу Генерального прокурора на запит адвоката Романа Лихачова після повномасштабного вторгнення росії в Україні значно збільшилась кількість кримінальних правопорушень проти порядку несення військової служби— з 1,6 тис. у 2021 році  до 6 017  за І півріччя 2022 року. Збільшення відбулось, зокрема, за рахунок, статті 402 («Непокора») –741 зареєстрованих кримінальних правопорушень. 

Непокора, тобто відкрита відмова виконати наказ начальника, а також інше умисне невиконання наказу,вчинена в умовах воєнного стану чи в бойовій обстановці, карається позбавленням волі на строк від п’яти до десяти років.

«Лідерами» за кількістю зареєстрованих кримінальних правопорушень вказаної категорії є:

  • Донецька область – 417
  • Луганська область – 90
  • Харківська область – 56
  • Закарпатська область – 29
  • Миколаївська область – 23
  • Запорізька область – 22.

До суду направлено 112 кримінальних проваджень, відкритих за статтею 402 КК України.

Єдиний державний реєстр судових рішень станом на 30 вересня 2022 року містить 96 вироків за частиною 4 статті 402 КК України, винесених після 24 лютого 2022 року. 

Адвокат Роман Лихачов


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.