аліменти

Як полоненим отримати 100 000 грн від держави

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 р. № 1122 «Деякі питання соціального і правового захисту осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії проти України, після їх звільнення» затверджено Порядок  здійснення соціального і правового захисту осіб, позбавлених свободи внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, після їх звільнення. Дія цього Порядку поширюється на громадян України, захоплених як заручники внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, позбавлених свободи окупаційними силами Російської Федерації або незаконними органами з політичних мотивів, а також захоплених державою-агресором як військовополонені. Дія цього Порядку також поширюється на іноземців та осіб без громадянства, які на момент позбавлення свободи (потрапляння в полон) проходили військову службу в Збройних Силах України чи інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях.

Звільненим особам виплачується одноразова грошова допомога у розмірі 100 тис. гривень. Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється після визнання особи такою, що була позбавлена свободи внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України.

Рішення про визнання особи такою, що була позбавлена свободи внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, приймається міжвідомчою комісією, яка утворюється Мінреінтеграції.

Для розгляду на засіданні міжвідомчої комісії питання про визнання особи такою, що була позбавлена свободи внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, звільнена особа звертається до Мінреінтеграції з відповідною заявою, в якій зазначаються реквізити її особового рахунка, відкритого у банку.

До заяви додаються: копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України звільненої особи; копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків звільненої особи; копія паспортного документа іноземця або особи без громадянства та документ, що підтверджує законність їх перебування на території України; відомості або документи, що підтверджують факт та обставини позбавлення особи свободи внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, а у разі позбавлення особи свободи внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України після 24 лютого 2022 р. включно – інформація про звільнення такої особи, надана підприємством, яке відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 17 березня 2022 р. № 228 “Про визначення державного підприємства, яке виконує функції Національного інформаційного бюро” (Офіційний вісник України, 2022 р., № 26, ст. 1470) виконує функції Національного інформаційного бюро.

Після прийняття міжвідомчою комісією рішення про визнання особи такою, що була позбавлена свободи внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України, Мінреінтеграції перераховує відповідні кошти на особовий рахунок такої особи, відкритий у банку, який зазначено в заяві. На даний час відповідні виплати проводяться.

Адвокат

Роман Лихачов


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.