аліменти

233 300 грн для військовослужбовця, який проходить лікування після поранення

Згідно обставин справи, військовослужбовець звернувся до суду у зв’язку із тим, що військова частина відмовилася виплатити йому 100 000 грн. пропорційно часу перебуванню на стаціонарному лікуванні через отримане поранення під час захисту Батьківщини.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям, які отримали поранення (контузії, травми, каліцтва), пов’язані із захистом Батьківщини, встановлено додаткову винагороду в розмірі 100 000,00 грн. за весь час безперервного перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (у тому числі закордонних), за час переміщення з одного лікарняного закладу охорони здоров’я до іншого, а також час перебування у відпустці у зв’язку з хворобою або для лікування тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської комісії.

При цьому лише дві умови необхідні для виплати збільшеної до 100000 гривень винагороди, а саме: пов’язаність поранення (контузії, травми, каліцтва), із захистом Батьківщини, а також факт перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я (у тому числі закордонних) внаслідок такого поранення або перебування у відпустці у зв’язку із отриманням тяжкого поранення за висновком (постановою) військово-лікарської (лікарсько-експертної, медичної) комісії.

Постанова, яка передбачає виплату цієї винагороди, не містить жодних обмежень щодо періоду та/або кількості перебувань на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров`я, пов`язаних із пораненням, одержаним при захисті Батьківщини, за які виплачується у розмірі до 100 000 гривень винагорода.

У зв’язку із наведеним, суд зобов’язав військову частину нарахувати та виплатити військовослужбовцю 100 000 грн. пропорційно часу перебуванню на лікуванні.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим

Детальніше: рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду у справі №160/25551/23 від 01 січня 2024 року.


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.