Оскарження численних вимог невиплати гршових виплат військовослужбовцям підлягає розгляду в одному провадженні
Згідно обставин справи колишній військовослужбовець звернувся до суду у зв’язку із бездіяльністю військової частини при його звільненні з військової служби, що виражалося у:
- ненарахуванні та невиплаті індексації грошового забезпечення,
- невидачі довідки про вартість речового майна, що належало до видачі та
- непроведенні виплати компенсації за неотримане речове майно,
- ненарахуванні та невиплаті одноразової грошової допомоги при звільненні в розмірі 50% місячного грошового забезпечення,
- ненарахуванні та невиплаті грошової компенсації вартості за неотриманого
харчування, - ненарахуванні та невиплаті грошової допомоги на оздоровлення,
- ненарахуванні та невиплаті матеріальної допомоги на вирішення соціально-
побутових питань, - ненарахуванні та невиплаті грошової компенсації за невикористані календарні
дні додаткової відпустки, як учаснику бойових дій, - ненарахуванні та невиплаті додаткової винагороди в розмірі 100000 гривень.
Однак, суд першої інстанції прийняв рішення про повернення такої позовної заяви, зазначивши, що такі вимоги підлягають розгляду за правилами різних проваджень для здійснення яких передбачено відмінні строки розгляду справ, а тому це суттєво утруднить вирішення спору.
У зв’язку із цим, колишній військовослужбовець звернувся до апеляційного суду зі скаргою.
Розглянувши матеріали справи, суд апеляційної інстанції зазначив, що у даному випадку заявлені позовні вимоги у цій справі пов`язані із проходженням та звільнення з публічної служби. Чоловіком фактично оскаржуються протиправні дії військової частини щодо не призначення, не нарахування, невиплати належних йому грошових виплат, які є частинами грошового забезпечення військовослужбовців.
При цьому, при поданні позовної заяви було дотримано вимоги, передбачені статтею 172 КАС України, оскільки, позовні вимоги заявлені до одного відповідача, пов`язані між собою підставами виникнення та поданими доказами.
Судом першої інстанції не зазначено, яким чином об`єднання відповідних позовних вимог буде мати наслідком суттєве утруднення вирішення спору.
Таким чином, усі заявлені вимоги підлягають розгляду в порядку адміністративного судочинства.
Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим Детальніше: рішення Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі №380/1785/23 від 23 травня 2023 року.