опіка догляд

Суд не встановлює факт постійного догляду за особою з інвалідністю

За обставинами справи, чоловік звернувся до суду з проханням встановити факт постійного догляду за дядьком-інвалідом першої групи для отримання соціальних пільг та виплат і права на відстрочку.

Однак, розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що у судовому порядку можуть бути встановлені лише ті юридичні факти, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Чинне законодавство передбачає порядок встановлення факту постійного надання соціальних послуг (догляду). Так, положення статті 19 Закону України «Про соціальні послуги» визначають, що підставою для розгляду питання надання соціальних послуг за рахунок бюджетних коштів є подання до відповідного структурного підрозділу з питань соціального захисту населення заяви особи або її законного представника про надання соціальних послуг; звернення, повідомлення інших осіб в інтересах осіб/сімей, які потребують соціальних послуг. Порядок такого подання визначено Порядком подання та оформлення документів, призначення і виплати компенсації фізичним особам, які надають соціальні послуги з догляду на непрофесійній основі, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 23.09.2020 № 859. 

З огляду на це, суд прийняв рішення про відмову у відкритті провадження.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим

Детальніше: ухвала Сихівського районного суду м. Львова №464/3523/23 від 01 червня 2023 року.

Адвокат

Роман Лихачов


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.