Висновок ЛКК є документом, який підтверджує необхідність здійснення догляду
Згідно обставин справи, військовослужбовець звернувся до військової частини із рапортом та відповідними документами на звільнення через сімейні обставини, а саме: необхідність здійснення догляду за матір`ю. Вказаний документ був повернутий частиною для опрацювання та подальшої реалізації у зв’язку із тим, що висновок лікарсько-консультативної комісії (далі – ЛКК), ніби-то, не є належним підтверджуючим документом необхідності здійснення догляду. Вважаючи такі дії протиправними, чоловік звернувся до суду.
Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що підпунктом «г» пункту 2 частини четвертої вказаної статті передбачено, що військовослужбовці, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, військову службу за призовом осіб із числа резервістів в особливий період, звільняються з військової служби на підставах через такі сімейні обставини або інші поважні причини (якщо військовослужбовці не висловили бажання продовжувати військову службу), зокрема: необхідність постійного догляду за хворою дружиною (чоловіком), дитиною, а також батьками своїми чи дружини (чоловіка), які за висновком медико-соціальної експертної комісії чи лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров`я потребують постійного догляду.
Крім цього, суд встановив, що рапорт повернуто військовою частиною для опрацювання та подальшої реалізації, з написом «МСЕК, не ЛКК!». Даний результат розгляду рапорту відображений резолюцією без дати, підпису та зазначення звання та посади особи, яка наклала резолюцію. Будь-яке офіційне повідомлення, щодо результату розгляду рапорту, військовослужбовцю не надавалось.
Таким чином, рішення про відмову у звільнення прийнято необґрунтовано та не вмотивовано, тобто без наведення суб`єктом владних повноважень конкретних підстав його прийняття (фактичних і юридичних), а також переконливих і зрозумілих мотивів його прийняття.
У зв’язку із наведеним, суд визнав протиправним та скасував рішення військової частини про відмову у звільненні та зобов’язав військову частину повторно розглянути рапорт про звільнення.
Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим.