грошова допомога

700 000 грн для військовослужбовця за безпосередню участь в бойових діях

Згідно обставин справи військовослужбовець звернувся до суду у зв’язку із тим, що військова частина неправомірно виплачувала йому 30 000 грн замість 100 000, 00 грн пропорційно часу участі в бойових діях, всупереч наявним документам, які підтверджують вказаний факт.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що на період дії воєнного стану військовослужбовцям Збройних Сил, Служби безпеки, Служби зовнішньої розвідки, Головного управління розвідки Міністерства оборони, Національної гвардії, Державної прикордонної служби, Управління державної охорони, Державної служби спеціального зв`язку та захисту інформації, Державної спеціальної служби транспорту, військовим прокурорам Офісу Генерального прокурора, особам рядового і начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій, співробітникам Служби судової охорони, особам начальницького складу управління спеціальних операцій Національного антикорупційного бюро та поліцейським виплачується додаткова винагорода в розмірі 30 000,00 гривень щомісячно (крім військовослужбовців строкової служби), а тим з них, які беруть безпосередню участь у бойових діях або забезпечують здійснення заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії, перебуваючи безпосередньо в районах у період здійснення зазначених заходів (у тому числі військовослужбовцям строкової служби), – розмір цієї додаткової винагороди збільшується до 100 000,00 гривень в розрахунку на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

У  зв’язку із наведеним та з тим, що факт участі в бойових діях був підтверджений відповідними документами, суд встановив, що військовослужбовець має право на отримання додаткової винагороди у збільшеному розмірі з розрахунку 100000 грн на місяць пропорційно часу участі у таких діях та заходах.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим Детальніше: рішення Одеського окружного адміністративного суду у справі № 420/23930/23 від 03 січня 2024 року.


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.