мобілізація студентів

Без документів з “військкомату” вступити на навчання тепер не можна

МОН України листом №3/3873-23 від 25 липня 2023 року повідомило, що конституційним обов’язком громадян України є захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, який в свою чергу включає дотримання правил військового обліку та обов’язку приписки до призовних дільниць громадян України чоловічої статі, як проводиться щороку протягом січня – березня для приписки допризовників, яким у рік приписки виповнюється 17 років, а також обов’язку громадян призовного віку перебувати на військовому обліку за місцем проживання.

При цьому, на заклади освіти покладено обов’язки:

  • повідомляти територіальні центри комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК та СП) у семиденний строк про прийняття на навчання та звільнення з навчання призовників, військовозобов’язаних та резервістів; 
  • подавати ТЦК та СП на їх вимогу відомості про призовників, військовозобов’язаних та резервістів, військовий облік яких вони здійснюють.

Важливим є також є, що самі призовники, військовозобов’язані та резервісти в разі зміни освіти повинні особисто в семиденний строк повідомити про такі зміни ТЦК та СП через центри надання адміністративних послуг та інформаційно-телекомунікаційні системи.

Таким чином, в умовах дії воєнного стану подання вступниками військово-облікових документів є обов’язковою умовою для зарахування на навчання. В протилежному випадку ВНЗ буде притягнуто до відповідальності за порушення правил військового обліку.

Юрист Громадського центру правосуддя Роман Лихачов нагадує, що для того щоб підтвердити перебування на військовому обліку вступнику потрібно подати один із таких документів:

  • для призовників – посвідчення про приписку до призовної дільниці;
  • для військовозобов’язаних – військовий квиток або тимчасове посвідчення військовозобов’язаного;
  • для резервістів – військовий квиток.

Важливо! Перелічені документи мають містити відмітку (штамп/печатку) ТЦК та СП.

Нагадуємо, що призовники, військовозобов’язані та резервісти повинні перебувати на військовому обліку:

  • за задекларованим (зареєстрованим) місцем проживання – у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки або інших визначених законодавством органах на персонально-первинному військовому обліку;
  • за місцем роботи (навчання) на підприємствах, в установах, організаціях, закладах освіти, інших органах;
  • у разі вибуття за межі України на строк більше трьох місяців – за місцем консульського обліку в закордонних дипломатичних установах України.

Детальніше: лист Міністерства освіти та науки України №3/3873-23 від 25 липня 2023 року.

Адвокат Роман Лихачов


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.