Суд встановив невинуватість “ухилянта” через релігійні переконання

Згідно обставин справи, чоловік, будучи військовозобов’язаним та визнаним придатним до військової служби за результатом військово-лікарської комісії отримавши особисто у вересні 2022 року за місцем свого проживання повістку з вимогою прибути для відправки на проходження військової служби, ніби-то не з`явився без поважних причин.

Дії чоловіка кваліфіковані за ст. 336 Кримінального кодексу України, а саме ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації.

В судовому засіданні чоловік свою вину не визнав. Пояснив, що більше 20 років належить до однієї християнської спільноти. В 2002 році прийняв водне хрещення. До свого навернення працював в органах МВС та через релігійні переконання залишив попередню роботу. Він зазначив, що його релігійні переконання не допускають користуватися зброєю, про що він вказав і у територіальному центрі комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК та СП), а згодом і подав заяву про заміну виконання військового обов’язку альтернативною (невійськовою) службою з підтверджуючими документами. Однак, у відповіді було зазначено, що немає підстав для відстрочки, хоча він просив про альтернативну службу, а не відстрочку. 

Розглянувши матеріали справи, суд визнав чоловіка невинуватим та виправдав його, вказавши, що останній має право на заміну альтернативною службою військового обов`язку, в тому числі, військової служби за призовом під час мобілізації, оскільки належить до релігійної організації, віровчення якої не допускає користування зброєю, а тому подана ниим заява не може розцінюватися як ухилення від мобілізації.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано адвокатом приймальні  Української Гельсінської спілки з прав людини Романом Лихачовим

Детальніше: вирок Кременецького районного суду Тернопільської області у справі №601/2491/22 від 05 червня 2023 року.


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.