Суд визнав невинним військового, який зберігав службовий наказ вдома

Відповідно до обставин справи начальник складу взводу матеріально-технічного забезпечення військової частини зберігав у себе вдома копію бойового наказу, у якому міститься службова інформація. Внаслідок чого, командир склав відносно нього протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 212-5 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП).

Військовослужбовець свою вину не визнав, оскільки він після завершення бойового завдання залишив всі документи на місці проходження служби, у тому числі вказаний наказ. Більш того, оборонець не підписував ніякі документи про отримання наказу та не був обізнаний про необхідність його повернення.

Розглянувши матеріали справи, суд зауважив, що ч. 1 ст. 212-5 КУпАП передбачає відповідальність за дії, які призвели до розголошення службових відомостей. 

Водночас протокол про вчинення адміністративного правопорушення та додатки до нього свідчать тільки про встановлення факту зберігання оборонцем бойового наказу із обмеженим доступом. Тобто, фактично суспільно небезпечні наслідки, визначені ч. 1 ст. 212-5 КУпАП, відсутні.

Отже, створення передумов до розголошення бойового наказу не є порушенням порядку роботи з службовою інформацією. 

Тому, суд дійшов висновку, що військовослужбовець не підлягає притягненню до адміністративної відповідальності, а провадження по справі має бути закрито у зв`язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, визначеного ч. 1 ст. 212-5 КУпАП.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Центру надання підтримки ветеранам і їхнім родинам Романом Лихачовим.

Детальніше: Постанова Фастівського міськрайонного суду Київської області від 12 березня 2024 року у справі 381/25/24


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.