рішення суду

Суд звильнив військовослужбовця від відбування покарання з випробуванням за відмову виконати бойове розпорядження командира

Згідно обставин справи 21 липня 2022 року командир танкового батальйону видав та оголосив особовому складу розпорядження щодо убування на виконання бойового завдання.

Однак, військовослужбовець, проходячи військову службу за мобілізацією, у військовому званні «солдат», перебуваючи на посаді навідника відразу після оголошення вказаного бойового розпорядження віч-на-віч в усній та письмовій формах відкрито відмовився виконувати вищесказане бойове розпорядження.

У зв`язку з його відмовою виникла необхідність здійснення заміни особового складу екіпажу танку. Після заміни, бойове завдання було успішно виконано.

Вказані дії військовослужбовця є кримінальним правопорушенням, передбаченим ч. 4 ст. 402 Кримінального кодексу України, а саме: непокора, тобто відкрита відмова виконати наказ начальника, вчинена в умовах воєнного стану.

В судовому засіданні військовослужбовець свою вину визнав, щиро покаявся та зазначив, що вчинив непокору внаслідок збігу тяжких особистих і сімейних обставин, викликаних морально-психологічним станом через довгий час несення військової служби, народженням сина і неможливістю його побачити.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що призначення покарання у виді позбавлення волі зі звільненням від його фактичного відбування з випробуванням буде необхідним та достатнім для виправлення військовослужбовця і запобігання вчинення ним нових кримінальних правопорушень.

Адвокат

Лихачов Роман


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.