Військові, що засуджені за СЗЧ, повинні бути звільненні зі служби

Згідно обставин справи військовослужбовець звернувся до суду у зв’язку із тим, що військова частина не звільнила його зі служби у зв`язку з набранням відносно нього законної сили обвинувальним вироком суду, яким призначено покарання у виді позбавлення волі з СЗЧ.

Рішенням суду першої інстанції такі вимоги були задоволені, однак військова частина подала апеляційну скаргу, зазначивши, що вказана вище підстава для звільнення підлягає застосуванню з дня, зазначеного у вироку суду про початок строку відбування покарання, а тому звільнення від відбування покарання не дає можливість її застосувати.

Розглянувши матеріали справи, суд апеляційної інстанції зазначив, що сам факт звільнення позивача від відбування покарання з випробуванням за СЗЧ не спростовує наявності щодо нього обвинувального вироку суду, що набрав законної сили, що в свою чергу є підставою для звільнення з військової служби.

Крім цього, суд звернув увагу, що особа вважається засудженою за вчинення кримінального правопорушення та визнається такою, що має судимість, з дня набрання законної сили обвинувальним вироком і до погашення або зняття судимості. Звільнення особи від відбування покарання з випробуванням не виправдовую особу та не знімає з неї судимість. 

У зв’язку із наведеним, суд не задовольнив апеляційну скаргу військової частини, а рішення суду першої інстанції залишив без змін.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим

Детальніше: постанова Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі №260/2724/22 від 09 лютого 2023 року.

Адвокат

Роман Лихачов


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.