грошова допомога

Одноразова грошова допомога звільненим з полону

Визнання особи такою, що була позбавлена волі

Громадяни України, захоплені як заручники внаслідок збройної агресії російської редерації проти України, позбавлені свободи окупаційними силами з політичних мотивів, захоплені державою-агресором як військовополонені, в тому числі іноземці та особи без громадянства, які на момент позбавлення свободи (потрапляння в полон) проходили військову службу в Збройних Силах України чи інших утворених відповідно до законів України військових формуваннях мають право на одноразову грошову допомогу у розмірі 100 тис. гривень.

Виплата одноразової грошової допомоги здійснюється після визнання особи такою, що була позбавлена свободи внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Такими особами можуть бути визнані:

  • військовополонені – особи, які внаслідок збройної агресії потрапили в полон і мають право на статус військовополоненого;
  • заручники – громадяни України, які не беруть участі в бойових діях, перебувають під захистом Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни від 12 серпня 1949 р. та позбавлені свободи окупаційними силами;
  • особи, позбавлені свободи з політичних мотивів.

Не може бути визнана особа, такою що була позбавлена свободи внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, якщо відносно неї набув законної сили обвинувальний вирок суду України у зв’язку із вчиненням нею злочину проти основ національної безпеки України, вчиненням або сприянням вчиненню терористичного акту, в тому числі втягненням у вчинення терористичного акту, публічними закликами до вчинення терористичного акту, створенням терористичної групи чи терористичної організації, фінансуванням тероризму, вчиненням злочину у сфері охорони державної таємниці, недоторканності державних кордонів, забезпечення призову та мобілізації, злочинів проти встановленого порядку несення військової служби (військові злочини), злочинів проти миру, безпеки людства та міжнародного правопорядку.

Порядок виплати допомоги  звільненій особі

Рішення про визнання приймається міжвідомчою комісією з розгляду питань, пов’язаних з визнанням осіб такими, що були позбавлені свободи внаслідок збройної агресії російської редерації проти України, та здійсненням заходів, спрямованих на їх соціальний захист, створеною при Міністерстві з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Для розгляду на засіданні міжвідомчої комісії питання про визнання особи такою, що була позбавлена свободи внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, звільнена особа звертається до Мінреінтеграції з відповідною заявою, в якій зазначаються реквізити її особового рахунка, відкритого у банку.

До заяви додаються:

  • копії документів, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України звільненої особи;
  • копія довідки про присвоєння реєстраційного номера облікової картки платника податків звільненої особи;
  • копія паспортного документа іноземця або особи без громадянства та документ, що підтверджує законність їх перебування на території України;
  • відомості або документи, що підтверджують факт та обставини позбавлення особи свободи внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України (інформацію про звільнення такої особи, надану Національним інформаційним бюро);
  • згода на обробку персональних даних;
  • інші документи та/або інформація, які заявник вважає за потрібне додати до заяви.

В разі неподання/подання не в повному обсязі документів, або подання їх неналежною особою, особі будже відмовлено у виплаті. Але це не позбавляє її права на повторне звернення.

Виплата в розмірі 100000 грн. здійснюється на рахунок особи, вказаний в заяві.

Приклад заяви ЗАВАНТАЖИТИ
Згода на обробку персональних даних ЗАВАНТАЖИТИ


Наталя Лісова

Адвокат із спеціалізацією в галузі містобудівного, соціального та військового права: статті, консультації, юридичний аудит, представництво інтересів в суді. Безоплатна юридична допомога військовослужбовцям ЗСУ.