грошова допомога

Хто може отримати грошову допомогу на оздоровлення

Порядок виплати грошової допомоги на оздоровлення (далі – ГД) регулюється постановою Кабінету Міністрів України “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” від 30 серпня 2017 року № 704 та наказом Міністерства оборони України “Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам” від 07 червня 2018 року №260.

Право на отримання ГД мають військовослужбовці офіцерського складу, особи рядового, сержантського та старшинського складу, крім військовослужбовці строкової військової служби.

ГД виплачується 1 раз на рік в розмірі місячного грошового забезпечення за рапортом на підставі прийнятого за результатом його розгляду наказу командира.

Розмір ГД визначається виходячи з посадового окладу, окладу за військовим званням, надбавки за вислугу років і щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (крім винагород) за займаною посадою, на які військовослужбовець має право на день підписання наказу про надання цієї допомоги.

Важливо! Якщо звільнений військовослужбовець протягом року не скористався право на отримання ГД, то виплата цієї допомоги здійснюється в день звільнення на підставі наказу про виключення військовослужбовця зі списків особового складу військової частини.

Детальніше: постанова Кабінету Міністрів України “Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб” від 30 серпня 2017 року № 704.

Детальніше: наказ Міністерства оборони України “Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам” від 07 червня 2018 року №260.


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.