мобілізація

Відмова в наданні відстрочки повинна бути оформлена правильно

Відповідно до обставин справи, чоловік звернувся до суду у зв’язку із тим, що територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК та СП) неправомірно відмовив у наданні йому відстрочки від проходження військової служби на підставі наявності дружини з числа осіб з інвалідністю. При цьому вказана відмова оформлена звичайним листом.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що ТЦК та СП, як суб’єкт владних повноважень, до компетенції якого належить вирішення питання щодо надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, після отримання від заяви про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації та документів на підтвердження цього права, повинен був прийняти рішення за наслідком розгляду цієї заяви за наявності підстав, оскільки відстрочка передбачає її письмове оформлення. В свою чергу лист є лише відповіддю на звернення щодо надання відстрочки та носить інформативний характер, зокрема, в ньому вказано на необхідність прибути до відділу та подати відповідні документи. Однак в ній не міститься відмова у наданні відстрочки. 

У зв’язку із наведеним, суд зобов’язав ТЦК та СП розгянути подану заяву на відстрочку та прийняти рішення належним чином.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим

Детальніше: рішення Вінницького окружного адміністративного суду у справі № 120/15391/23 від 21 грудня 2023 року.


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.