опіка догляд

Суд встановив факт здійснення догляду для отримання відстрочки

Відповідно до обставин справи, чоловік звернувся до суду із заявою для встановлення факту здійснення ним постійного догляду за своєю бабусею, яка за висновком лікарсько-консультативної комісії потребує постійного стороннього догляду на непрофесійній основі від фізичної особи. При цьому, він зазначив, що інших рідних у бабусі не має, оскільки його дідусь та його батько померли, а інших дітей, крім його батька, у бабусі не було. Встановити даний факт йому потрібно для отримання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що у відповідності до абзацу 12 частини 1 статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», не підлягають призову на військову службу під час мобілізації військовозобов’язані: опікуни особи з інвалідністю, визнаної судом недієздатною; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю I групи; особи, зайняті постійним доглядом за особою з інвалідністю II групи або за особою, яка за висновком медико-соціальної експертної комісії або лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду, у разі відсутності інших осіб, які можуть здійснювати такий догляд.

Законом не визначено іншого порядку встановлення факту зайняття постійним доглядом за членом своєї сім’ї рідною бабусею, яка через похилий вік та наявності когнітивних порушень за висновком лікарсько-консультативної комісії закладу охорони здоров’я потребує постійного догляду та соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі від фізичної особи, для оформлення відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації на підставі абзацу 12 частини 1 статті 23 ЗУ «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», тобто, відсутній державний або інший орган, який уповноважений посвідчувати такий факт.

У зв’язку із наведеним, суд встановив факт здійснення чоловіком постійного догляду за своєю бабусею.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим

Детальніше: рішення Красноградського районного суду Харківської області у справі № 626/3773/23 від 03 січня 2024 року.


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.