документи

Суд зобов’язав ТЦК та СП виключити чоловіка із військового обліку

Чоловік звернувся до суду із позовною заявою до військової частини про визнання протиправними дії ТЦК та СП з взяття на військовий облік та призову на військову службу під час мобілізації та зобов’язати виключити його із військового обліку.

Позовні вимоги аргументовані тим, що у 2000 році його було “непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку”, однак у червні 2022 року він отримав повістку про необхідність з’явитися до ТЦК та СП. 

У подальшому чоловік пройшов медичний огляд, за результатами якого його було визнано придатним до військової служби, у зв’язку із чим повторно взято на військовий облік.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 22 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію” (далі – Закон) громадяни зобов’язані з’являтися за викликом до територіального центру комплектування та соціальної підтримки (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України – за викликом Центрального управління або регіонального органу Служби безпеки України, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України – за викликом Служби зовнішньої розвідки України) для взяття на військовий облік військовозобов’язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період.

Відповідно до ч.3 ст.22 Закону під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися до військових частин або на збірні пункти територіального центру комплектування та соціальної підтримки у строки, зазначені в отриманих ними документах (мобілізаційних розпорядженнях, повістках керівників територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки), або у строки, визначені командирами військових частин (військовозобов’язані, резервісти Служби безпеки України – за викликом керівників органів, в яких вони перебувають на військовому обліку, військовозобов’язані, резервісти Служби зовнішньої розвідки України – за викликом керівників відповідних підрозділів Служби зовнішньої розвідки України, військовозобов’язані Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту – за викликом керівників відповідних органів управління центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері цивільного захисту).

Згідно із п.1.1 глави 1 розділу І Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних Силах України військово-лікарська експертиза визначає придатність за станом здоров’я до військової служби призовників, військовослужбовців та військовозобов’язаних, встановлює причинний зв`язок захворювань, травм (поранень, контузій, каліцтв) та визначає необхідність і умови застосування медико-соціальної реабілітації та допомоги військовослужбовцям.

У зв’язку із тим, що чоловік є не військовозобов’язаним, суд прийняв рішення про задоволення позовних вимог.

Адвокат

Роман Лихачов


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.