рішення суду

Суд зобов’язав “військкомат” розглянути заяву на відстрочку по догляду

Відповідно до обставин справи, чоловік звернувся до суду у зв’язку із тим, що територіальний центр комплектування та соціальної підтримки (далі – ТЦК та СП) відмовив йому у наданні відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації у зв’язку із здійсненням догляду за своїм батьком, який є особою з інвалідністю І “Б” групи.

Відмова обгрунтована тим, що догляд за батьком чоловіка може здійснювати інша особа – його сестра (дочка особи з інвалідністю І “Б” групи), а тому підстав для надання відстрочки від призову на військову службу на підставі необхідності здійснення догляду немає. 

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що чоловік звернувся із заявою про надання відстрочки від призову на військову службу під час мобілізації, зазначивши тільки ст. 23 Закону України “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”, при цьому не конкретизувавши абзац та частину даної статті. 

Таким чином, ТЦК та СП під час розгляду звернення припустився надмірного формалізму та досліджував подані документи лише на відповідність абз. 12 ч. 1 ст. 23 Закону, знехтувавши при цьому іншими підставами, зазначеними в абз. 11 ч. 1 ст. 23 Закону, яка передбачає право на відстрочку тим особам, які, в тому числі, мають одного із своїх батьків із числа осіб з інвалідністю І чи ІІ групи.

У зв’язку із наведеним, суд зобов’язав ТЦК та СП повторно розглянути заяву чоловіка на відстрочку.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим.

Детальніше: рішення Полтавського окружного адміністративного суду від 03 червня 2024 року у справі №440/3203/24.


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.