переміщення

Пільги військовослужбовцям

Пільги на проїзд та перевезення майна

Безоплатний проїзд:

  • залізничним, повітряним, водним та автомобільним (за винятком таксі) транспортом: у відрядження; у відпустку в межах України (за умови, що розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує величини доходу, який дає право на податкову соціальну пільгу); при переведенні на нове місце проходження військової служби або у зв’язку з передислокацією військової частини; до місця проживання, обраного при звільненні з військової служби, в межах України;
  • всіма видами транспорту загального користування міського, приміського та міжміського сполучення (за винятком таксі) – тільки військовослужбовці строкової військової служби;
  • всіма видами міського пасажирського транспорту загального користування (крім таксі) в межах адміністративного району за місцем проживання, залізничного та водного транспорту приміського сполучення та автобусами приміських маршрутів (лише для військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю внаслідок бойових дій, учасників бойових дій та прирівняних до них осіб) за наявності посвідчення встановленого зразка, а в разі запровадження автоматизованої системи обліку оплати проїзду – також електронного квитка, який видається на безоплатній основі.

Безоплатне перевезення до 20 тонн особистого майна в контейнерах з попереднього місця проживання до нового залізничним транспортом, а там, де такого виду транспорту немає, – іншими видами транспорту (за винятком повітряного), при переведенні на нове місце проходження військової служби або звільненні з військової служби. У разі перевезення особистого майна в окремому вагоні, багажем та дрібним виправленням їм відшкодовуються фактичні витрати, але не більше вартості перевезення майна в контейнері вагою 20 тонн.

Придбання проїзних документів для себе та членів своєї сім’ї на всі види транспорту поза чергою при направленні у відрядження, до нового місця проходження військової служби, а також до місця використання відпустки та назад.

Бронювання та отримання поза чергою місця в готелі на підставі посвідчення про відрядження.

50-відсоткова знижка при користуванні міжміським залізничним, повітряним, водним та автомобільним транспортом відповідно до закону для військовослужбовців, які стали особами з інвалідністю внаслідок бойових дій, учасників бойових дій та прирівняних до них осіб.

Пільги по кредитним зобов’язанням

Відстрочка нарахування штрафних санкцій, пень за невиконання зобов’язань перед підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, у тому числі банками, та фізичними особами, а також проценти за користування кредитом для військовослужбовців, призваним на військову службу за призовом під час мобілізації.

Податкові пільги

Не припиняється державна реєстрація підприємницької діяльності фізичних осіб – підприємців,  які призвані на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, або прийняті на військову службу за контрактом, у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію.

У разі непровадження ними підприємницької діяльності у період проведення мобілізації нарахування податків і зборів таким фізичним особам – підприємцям не здійснюється.

Пільги на оздоровлення

Безоплатна кваліфікована медична допомога у військово-медичних закладах охорони здоров’я. Військовослужбовці щорічно проходять медичний огляд, щодо них проводяться лікувально-профілактичні заходи.

Пільгова оплата вартості путівок не більше одного разу на рік на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів (крім військовослужбовців строкової військової служби). Пільга надається за умови, якщо розмір середньомісячного сукупного доходу сім’ї в розрахунку на одну особу за попередні шість місяців не перевищує трьох прожиткових мінімумів.

Безоплатне надання путівки до санаторно-курортного закладу для продовження лікування відповідно до висновку ВЛК після стаціонарного лікування в госпіталі. Якщо військовослужбовець потребує сторонньої допомоги відповідно до висновку військово-лікарської комісії, то особі, яка його супроводжує, безоплатно надається путівка до цього санаторно-курортного закладу без права лікування (така особа має бути старша 16 років та не мати інвалідності І групи).

Безоплатна психологічна допомога військовослужбовцям, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки й оборони, відсічі та стримування збройної агресії Російської Федерації у Донецькій та Луганській областях, у здійсненні заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, чи виконували службово-бойові завдання в екстремальних (бойових) умовах.

Забезпечення житлом

Забезпечення державою жилим приміщенням або за бажанням відповідною грошовою компенсацією.

Першочергове встановлення квартирного телефону, а також першочергове встановлення квартирної охоронної сигналізації (крім військовослужбовців строкової військової служби).

Щодо соціальних гарантій та матеріального забезпечення дивіться окремі статті на нашому сайті.


Наталя Лісова

Адвокат із спеціалізацією в галузі містобудівного, соціального та військового права: статті, консультації, юридичний аудит, представництво інтересів в суді. Безоплатна юридична допомога військовослужбовцям ЗСУ.