мобілізація

Суд може забороняти військовій частині переміщувати військовослужбовця

Згідно обставин справи, до суду звернувся чоловік із адміністративним позовом до “військкомату” про оскарження його призову на військову службу за мобілізацією. В обгрунтування він зазначив, що є педагогічним працівником, а тому мав право на відстрочку, яке “військкомат” проігнорував.

Одночасно із позовом військовослужбовець подав до суду заяву про забезпечення позову, в якому просив забезпечити адміністративний позов шляхом заборони військовій частині вчиняти будь-які дії щодо його переміщення для проходження військової служби до іншого місця служби або іншої військової частини, до набрання законної сили рішення суду у справі.

Розглянувши вказане клопотання, суд його задовольнив, зазначивши, що невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити ефективний захист, поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів чоловіка, оскільки він вже призваний на військову службу та направлений для проходження служби до військової частини, а в подальшому може бути переміщений до іншого місця служби або іншої військової частини.

Варто зазначити, що по даній справі згодом суд прийняв рішення, яким визнав протиправним та скасував наказ “військкомату” про призов чоловіка на військову службу під час мобілізації.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом ГО «Чугуївська правозахисна група» Романом Лихачовим

Детальніше: ухвала Черкаського окружного адміністративного суду від 29 серпня 2022 року у справі №580/3785/22.


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.