Як звільнитись з військової служби багатодітному батьку

30.09.2022 року Президент України підписав законопроект про внесення змін до статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” щодо додаткової підстави звільнення з військової служби під час воєнного стану.

Зокрема, підпункт “г” пункту 2 частини четвертої статті 26 Закону України “Про військовий обов’язок і військову службу”  доповнено новим абзацом такого змісту: “перебування на утриманні військовослужбовця трьох і більше дітей віком до 18 років”. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування. 

Треба звернути увагу, що в законопроекті вказано як підставу для звільнення не наявність трьох дітей, а саме утримання трьох дітей. У зв’язку з чим при звільненні для військовослужбовців з рапортом про звільнення треба буде подати докази саме утримання трьох дітей, оскільки, визначальним фактором є не батьківство, а саме утримання трьох і більше дітей. Такими документами можуть бути свідоцтва про народження трьох і більше дітей, рішення суду про розірвання шлюбу та визначення місця проживання дітей з батьком, або рішення суду про розірвання шлюбу та рішення органу опіки та піклування про визначення місця проживання дітей з батьком, або посвідчення батька багатодітної сім’ї.

Також слід врахувати, що якщо чоловік не проживає однією сім’єю зі своєю дитиною (дітьми), необхідно надати докази утримання такої дитини (дітей). Підтверджуючими документами можуть бути рішення суду про призначення аліментів на утримання дитини (дітей) та довідка з виконавчої служби про відсутність заборгованості по сплаті аліментів, розміру сплати таких аліментів, тощо.

Адвокат Роман Лихачов


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.