військовий облік

Командування військової частини не може повертати рапорт на доопрацювання

Згідно обставин справи військовослужбовець звернувся з рапортом до командування військової частини про звільнення його в запас з військової служби через сімейні обставини, а саме: у зв`язку з необхідністю здійснення постійного догляду за матір’ю дружини.

Теща військовослужбовця відповідно до медичного висновку потребувала отримання таких соціальних послуг: денного догляду, догляду вдома, паліативного догляду вдома, отримання соціальної послуги з догляду на непрофесійній основі від фізичної особи. 

У той же час, військовослужбовець проживає разом з нею вже протягом тривалого часу, а інших осіб, які можуть здійснювати догляд на непрофесійній основі немає.

Однак командування повернуло надані матеріали на доопрацювання для подання доказів про відсутність інших осіб які повинні здійснювати догляд.

Розглянувши матеріали справи, суд зазначив, що за результатом розгляду рапорту командування військової частини могло прийняти лиш одне з таких рішень: 

  • залишити рапорт без розгляду; 
  • відмовити в задоволення прохання позивача; 
  • задовольнити прохання позивача.

При цьому, командування військової частини не позбавлено можливості перевірити, чи справді військовослужбовець проживає з тещею, а також, чи вона насправді потребує такого догляду, чи має теща дітей, де вони проживають та які між ними відносини.

Більше того, суд відхилив усі твердження стосовно можжливості лише дітей піклуватись про своїх батьків, адже істотною ознакою постійного догляду за особою похилого віку є сам факт сумісного проживання.

У зв’язку із наведеним суд визнав бездіяльність військової частини протиправною та зобов`язав комадування повторно розглянуто рапорт чоловіка.

Рішення з Єдиного державного реєстру судових рішень проаналізовано юристом Громадського центру правосуддя Романом Лихачовим

Детальніше: рішення Тернопільського окружного адміністративного суду у справі №500/1501/23 від 30 червня 2023 року.

Адвокат

Роман Лихачов


Роман Лихачов

Адвокат. Захист у кримінальних провадженнях. Отримання всіх додаткових виплат при звільненні, пораненні, в тому числі в судовому порядку. Оскарження результатів ВЛК. Супровід процесу звільнення з військової служби. Збільшення пенсій для військових.